Klima Ses Yapıyor

Klima kullanıcılarının bir diğer şikayeti ise klimanın sesli çalışmasıdır. Klimanın sesli çalışmasının iki sebebi vardır:

  • Fan motoru
  • Ekovat

Ekovat Nedir ?

Klima ve buz dolaplarındaki motor ve pompa guruplarına ekovat denmektedir. Ekovat parçaların dan birinin arızalanması klimanın sesli çalışmasına neden olur ve bu gibi durumlarda profesyoneller den yardım istemek gerekir.

Kontrol edilen parçalarda arıza gözlemlenmediği takdir de ekovat değişimi gerekmektedir.

Fan Motoru Nedir ?

Kapasitörden aldığı elektrik gücü ile bir basınç farkı oluşturarak hava akımı yaratan pervane ye bağlı, fanın dönmesini sağlayan parçaya fan motoru denir.

Klima Sesli Çalışıyor

Klima neden sesli çalışır sorusuna bu makalede elimizden geldiği kadarıyla cevap vermeye çalışacağız.

Eğer fan motorunun rulmanı veya burcu arızalandı ise klima çalışmaya başlayınca devreye giren fan motoru oldukça sesli çalışır. Ve çevredekilerin bir süre sonra rahatsız olmasına neden olur.

Ayrıca klimaların sesli çalışması montaj esnasında yapılan montaj hatası yüzünden tam ve sağlıklı olarak takılamayan klima kapaklarına bağlı da olabilir.

Böyle durumlarda fan motorunun değişmesi gerekmektedir. Aksi düşünülürse bu sizin için dayanılmaz olabilir.

Tabi bunun için sizlerin yapması gereken tek şey bizleri aramak olacaktır.

Erdemir Klima ve Kombi Servisi: 0212 596 75 59

Tüm İstanbul ilçelerinde klima ve kombi bakım onarım ve servis hizmeti veren firmamız tüm sorun ve sıkıntılarınız için sadece bir telefon uzağınızdadır. Bizleri tüm marka klimalarınız için arayabilir ve yardım isteyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir