Klima Kendi Kendine Kapanıyor

Siz değerli müşterilerimizin sıkça sorduğu sorulardan biri de klima kendi kendine kapanıyor, veya klima kendi kendine açılıp kapanıyor, sebebi nedir?

Bir çok farklı klima kullanıcısından aldığımız sık şikayetlerden biri olan klima açılıp kapanıyor veya klima kendi kendine kapanıyor sebebi nedir sorusunun bir çok cevabı olabilir.

Öncelikle böyle durumlar da nadir de olsa işe yarayan bir kaç ilkel yöntemi sizinle paylaşalım.

 

Klima Açılıp Kapanmasına İlkel Yöntemler İle Çözüm

  • Klimanın kumanda pilinin çıkarılarak 5 dk beklenmesi ve klima kumandasına bu yolla reset atılması. Ve klimanın 5 dk sonra tekrar kumanda yardımı ile açılması işe yarayabilir.
  • Eğer yukarıda ki yöntem işe yaramazsa klimanın sigorta dan gelen elektriğini 5 dk civarında kesin ve sigortayı tekrar kaldırarak klimayı açın. Bu yöntemde bazen işe yaramaktadır.
  • Bir diğer yöntem ise klimanın iç ünitesinin ön panelini sökerek manüel on-off düğmesi ile klimanın çalıştırılması . Klimanın iç ünitesindeki bu swic takılı kalmış olabilir. Eğer takılı kalmışsa bu yöntem işe yarayacaktır.

 

Tüm bu yöntemleri denediniz fakat her hangi bir çözüm sağlayamadı iseniz kullanmış olduğunuz klima:

Klima Neden Açılıp Kapanır ?

  • Kısa devre yapıyor olabilir,
  • Dış ünite veya iç ünite kirlenmiş olabilir,
  • Veya ana kart arızalanmış olabilir.

Eğer bu arızalardan biri mevcut ise, sizlerin müdahalesi söz konusu değildir. Böyle durumlarda klimanızın markası ne olursa olsun lütfen bizimle iletişime geçin.

Klimanızın kış bakımlarını yapmak için avantajlı fiyatlarımızı kaçırmadan lütfen bizimle iletişime geçin.

Erdemir Klima ve Kombi Servisi olarak alanında uzman çalışma arkadaşlarımız ve ekipmanlarımız ile tüm ilçelerde hizmetinizdeyiz.

Bir yorum

  1. Burhanettin Turunç

    ustam merhaba klima çok az ısıtıp açılıp kapanıyor. Soğuk üflerken bir sıkıntı yok sadece sıcak üflemesini istediğimde açılıp kapanıyor sizce sorun ne olabilir tamir fiyatı ile birlikte yazarsanız sevinirim iyi çalışmalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir